Przegląd naturalnych peelingów do twarzy

W poprzednim wpisie na blogu poruszyłam temat maseczek, które jak dobrze wiemy najlepiej nakładać po etapie oczyszczania i złuszczania. Warto zatem sięgnąć też po peeling. Tylko jaki? Mechaniczny czy enzymatyczny? Wybór jest bardzo szeroki, dlatego jestem przekonana, że dzięki mojej pomocy znajdziesz produkt, który będzie spełniał Twoje oczekiwania.

Przegląd naturalnych peelingów do twarzy

PEELINGI MECHANICZNE

Ten rodzaj peelingu daje natychmiastowy efekt wygładzenia, ale polecam to raczej osobom, które nie mają problemów skórnych, np. niedoskonałości czy naczynek. W kosmetykach naturalnych zamiast ścierających plastikowych granulek wykorzystuje się zmielone pestki, łupiny czy korund. Sami jesteśmy w stanie kontrolować siłę peelingu – im mocniej naciskamy opuszkami, tym mamy mocniejszy efekt złuszczenia.

Które z przetestowanych przeze mnie peelingów dobrze się sprawdziły? Poniżej przedstawiam check listę tych pozycji, które mogę Wam z dużym przekonaniem polecić:

1. Veoli Botanica - Wygładzający peeling z pestkami owoców do twarzy Erase The Past

Idealny dla tych z Was, którzy szukają delikatnego produktu w pięknym szklanym opakowaniu. Mamy tutaj emulsję z nasionami truskawki, która może być stosowana przez każdego, nawet posiadaczy cery wrażliwej. Formuła została wzbogacona w łagodzący ekstrakt z pąków czarnej porzeczki – słynny Gemmocalm, który firma Veoli stosuje w swoich kosmetykach. Znajdziecie tu także drogocenne oleje: z pestek malin, brzoskwini, z nasion pomidora, które mają silne działanie antyoksydacyjne i spowalniają proces starzenia się skóry.

2. Asoa - Peeling do twarzy Naturalne Oczyszczenie

Mamy tutaj bardzo olejowy peeling, który dobrze oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Ścierające drobno zmielone pestki aronii, czarnej porzeczki i moreli świetnie złuszczają martwy naskórek. W peelingu znajdziecie olej kokosowy, który doskonale usuwa resztki makijażu oraz olej awokado, arganowy czy z pestek moreli. Taka formuła świetnie wygładza skórę, działa odżywczo i delikatnie antyoksydacyjnie. Ze względu na dużą zawartość olejów ten peeling może zostawić delikatny film, jeśli nie lubisz takiego efektu to możesz po prostu umyć twarz żelem

3. Mokosh - Aktywny peeling do twarzy Róża z Jagodą

Ten peeling jest już dużo mocniejszy od poprzednich - zawiera korund oraz enzymy z papai i ananasa, które efektywnie złuszczają, wygładzają i rozjaśniają skórę. W zależności od typu cery można go nakładać na dwa różne sposoby. W przypadku skóry suchej i wrażliwej - nałóżcie go bez masowania na 5-10 minut. Przy cerze normalnej, mieszanej czy tłustej polecam nałożyć go na skórę nawet na 15 minut z delikatnym masażem. W składzie znajduje się drogocenny olej z nasion dzikiej róży, który świetnie uelastycznia i nawilża skórę oraz pobudza produkcję kolagenu i elastyny! Dodatkowo w składzie jest także ekstrakt z róży damasceńskiej, owoców borówki amerykańskiej, wanilii, malin czy winogron, które działają rewitalizująco i antyoksydacyjnie. Tak jak wcześniej wspominałam produkt jest mocniejszy, dlatego trzeba pilnować, żeby nie przekroczyć zalecanego czasu aplikacji.

Przegląd naturalnych peelingów do twarzy - peelingi mechaniczne

PEELINGI ENZYMATYCZNE

Ten rodzaj peelingu, dzięki naturalnym enzymom, złuszcza martwy naskórek bez konieczności pocierania twarzy. Peelingi enzymatyczne są delikatniejsze i bezpieczniejsze dla osób z cerą naczynkową i trądzikową. Podczas aplikacji możecie odczuć lekkie szczypanie i jest to całkowicie normalne. Jeśli jednak sskóra bardzo piecze, a po zmyciu jest dość długo zaczerwieniona, to ten produkt nie jest niestety dla Ciebie. Polecę Wam dzisiaj 3 peelingi enzymatyczne, które moim zdaniem sprawdzają się nawet u osób z cerą delikatną i wrażliwą.

1. Orientana – Peeling enzymatyczny Kali Musli

Jest to peeling, w składzie którego znajdziecie naturalne oleje, enzymy z papai i ananasa oraz ekstrakty roślinne, takie jak wyciąg z kali musli, który zmniejsza wrażliwość i gwarantuje szybszą regenerację skóry oraz lukrecję, która zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia. Peeling nałóżcie na mokrą twarz i delikatnie masujcie do wytworzenia białej emulsji. Możecie też wymieszać peeling na dłoni odrobiną z wody, a następnie zaaplikować na skórę na 15 minut. Ten produkt jest praktycznie bez dodatku zapachu, więc dla osób bardzo wrażliwych na mocne kompozycje zapachowe będzie idealny. Poręczna tubka 50 ml powinna starczyć na około 20 aplikacji.

2. Clochee - Delikatny peeling enzymatyczny do twarzy

Ten produkt występuje w wersji podwójnej saszetki lub bardzo wydajnej 100 ml tuby. Peeling jest od razu gotowy do użycia – wystarczy nałożyć produkt prosto z opakowania na oczyszczoną cerę i pozostawić na 10-15 minut. W składzie znajdziecie ekstrakty z żurawiny i jabłka, które działają silnie antyoksydacyjnie, nawilżająco i liftingująco, dostarczając przy tym masę cennych substancji odżywczych. Możecie go stosować 1-3 razy w tygodniu – w zależności od potrzeb i rodzaju Waszej cery.

3. Sensum Mare - Delikatny peeling enzymatyczny o działaniu oczyszczającym i wygładzającym ALGOPURE

Jest to dosyć nowy produkt na naszym rynku, ale już podbił serca wielu z Was. Mamy tutaj połączenie delikatnego peelingu enzymatycznego, opartego na enzymach papai, mango czy żurawiny z nawilżającym i odżywczym kompleksem pięciu alg morskich oraz wody z lodowca norweskiego. Po użyciu tego peelingu cera staje się widocznie promienna, elastyczna, świeża i przy tym wszystkim jeszcze nawilżona. Dodatek łagodzącego ekstraktu z jagód pieprzu tasmańskiego (tak, dobrze napisałam – pieprzu) uszczelnia naczynia krwionośne i zmniejsza widoczne zaczerwieniania na twarzy. Nałóżcie na 10-15 minut równomierną i grubą warstwę peelingu, a następnie zmyjcie wodą. Zabieg najlepiej powtórzyć 2-3 razy w tygodniu dla podtrzymania efektu.

Przegląd naturalnych peelingów do twarzy - peelingi enzymatyczne

PEELINGI KWASOWE

Domowe złuszczanie skóry kwasami stało się bardzo popularne, ale czy może być stosowane przez każdego? Teoretycznie tak a w praktyce warto wiedzieć, po jaki kwas i w jakim stężeniu sięgać przy danym typie skóry. Musicie też pamiętać, że im niższe pH produktu, tym kosmetyk będzie silniej złuszczać. Polecę Wam dzisiaj sprawdzone, ale też bezpieczne naturalne produkty z kwasami.

1. Be The Sky Girl - Rozświetlający peeling kwasowy do twarzy PEEL ME TENDER

Ten peeling nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale też mocno rozjaśni i dodatkowo działa liftingująco. Produkt zawiera kwas azelainowy, migdałowy i cytrynowy. Dodatkowo znajdziecie tu kompleks witamin z grupy B (witaminę B3 – tzw. niacyamid, witamina B5 i B6), kwas askorbinowy oraz witaminę E. Bazę tworzy mączka owsiana, która ma właściwości kojące, przeciwzapalne i nawilżające. Oprócz tego w peelingu mamy też zatrzymujący wodę i zmiękczający mocznik. Produkt jest przeznaczony na dwie aplikacje. Porcję rozświetlającego proszku musicie wymieszać z ciepłą wodą do uzyskania delikatnej musującej pianki. Trzymajcie peeling na skórze przez 3-5 minut a następnie zmyjcie obficie wodą. Ten peeling nie wymaga używania neutralizatora i możecie go stosować raz w tygodniu.

2. Biocosmetics – Kwas migdałowy i kojowy pH 1.9

Kwas migdałowy świetnie sprawdzi się przy w wielu przypadkach – jeśli chcecie zredukować przebarwienia, posiadacie cerę problematyczną, dojrzałą lub po prostu oczekujecie wygładzenia, nawilżenia i poprawy kolorytu skóry. Jest to bezpieczny rodzaj kwasu, po który możecie sięgać nawet latem (nie jest fotouczulający) i nie będzie powodował uczucia pieczenia. Dodatek drugiego rodzaju kwasu – kojowego będzie pomagał w walce z przebarwieniami skóry i niedoskonałościami. Ma bowiem działanie antybakteryjne, przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Produkt nałóżcie opuszkami palców na osuszoną skórę – im grubsza warstwa kwasu tym silniejsze działanie. Pozostawcie na skórze przez maksymalnie 14 minut a w przypadku cer wrażliwych – 7 minut. Możecie delikatnie masować twarz omijając okolice oczu i ust. W tym przypadku bardzo ważny jest moment zmywania przy pomocy produktu o wysokim pH, np. mydła lub specjalnego neutralizatora. Na jeden zabieg potrzebujecie 1 ml kwasu, więc taka mała buteleczka spokojnie powinna Wam starczyć na 7 razy.

3. Make Me Bio - Peeling do twarzy z kwasami roślinnymi

Jeśli chcecie użyć produktów z kwasami, ale boicie się jak Wasza skóra zareaguje, to na początek możecie wypróbować jedną z nowości marki Make Me Bio. Mamy tutaj dwa produkty z ekstraktem z hibiskusa, który jest naturalnym źródłem złuszczających kwasów AHA. Pierwsza wersja Garden Roses jest przeznaczona do skóry suchej i wrażliwej. W składzie znajdziecie kojącą wodę różaną i pielęgnujący olej jojoba. Druga wersja - Orange Energy może być stosowana przez każdego i ma w składzie odżywczy olej mandarynkowy.

Przegląd naturalnych peelingów do twarzy - peelingi kwasowe

Mam nadzieję, że znajdziecie idealny peeling dla siebie, bo systematyczne złuszczanie skóry bardzo ją odżywia, poprawia koloryt cery i pomaga w walce z przebarwieniami czy niedoskonałościami. Pamiętajcie, że po użyciu produktów z kwasami czy też innych kosmetyków złuszczających twoja skóra jest bardziej narażona na działanie promieni słonecznych, dlatego stosujcie kremy dzienne z ochroną UV.

Dajcie znać, czy testowaliście już któryś z moich ulubionych peelingów a jeśli nie, to który z nich najbardziej Was zainteresował?

Udostępnij artykuł:
Znajdź nas:
Produkty wymienione w tym wpisie

Poniżej znajdziesz produkty z naszego sklepu, kliknij aby przejść

Zobacz więcej

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, zostań z nami na dłużej

Piszą dla Was

Korzyści:

  • Powitalny rabat -10%* na dowolne zakupy w Kopalnia-Zdrowia.pl
  • Jednorazowo 250 dodatkowych punktów w Programie Rabatowym Kopalnia-Zdrowia.pl (jeżeli posiadasz konto użytkownika w sklepie Kopalnia-Zdrowia.pl)
  • Rabaty dostępne tylko dla Ciebie i pozostałych Klubowiczów
  • Mozliwość zadawania pytań naszym ekspertom oraz darmowe porady
  • Informacje o nowościach i premierach ze świata kosmetyków naturalnych

* rabat nie jest naliczany dla produktów znajdujących się w promocji oraz kosztów dostawy

Dołącz do

Klubu Naturalnej Pielęgnacji

Potrzebujesz pomocy w doborze kosmetyków?
Chcesz ułożyć swój plan pielęgnacyjny z naszą pomocą?
Wyszukaj dogodny dla Ciebie termin i spotkaj się z jedną z naszych Konsultantek.
Edyta Starzyk - Kopalnia-Zdrowia.pl