Skuteczne środki czystości nie muszą być żrące! - część 1

Większość ludzi wciąż uważa, że środki czyszczące i piorące powinny zawierać silnie żrące substancje, aby mogły skutecznie wyeliminować brud i siedlisko drobnoustrojów. Z drugiej strony rzadko kiedy bierze się pod uwagę to, że konwencjonalne preparaty czyszczące to nic innego jak zbiór petrochemicznych surowców, które najczęściej w ogóle nie ulegają biodegradacji, a także enzymów pochodzących od zmienionych genetycznie mikroorganizmów. Większość tego typu chemicznych substancji oddziaływuje na skórę w toksyczny sposób, co często pociąga za sobą różne reakcje alergiczne.

Sonett - ekologiczny płyn do mycia naczyń, ekologiczny płyn do wc i płyn do zabrudzeń

I w tym miejscu pojawia się pytanie, czy zdrowe i bezpieczne środki czyszczące, produkowane metodami ekologicznymi, są w ogóle w stanie podołać tłustym plamom, brudnym naczyniom czy niesporzątanej od kilku tygodni łazience? Oczywiście, że tak!

Istnieją na rynku preparaty, do produkcji których używa się bezpiecznych i biodegradowalnych surowców, pozbawionych enzymów, fosforanów, konserwantów, petrochemicznych barwników czy alergenów. A to wcale nie wyklucza skuteczności i zadowalających efektów - wręcz przeciwnie!

Jednym z przykładów są ekologiczne środki czyszczące i piorące Sonett, w których nie występują ponadto GMO, nanocząsteczki czy wybielacze optyczne. Wykorzystywane surowce, metody produkcji, opakowania i źródła energii są wybierane ze szczególną troską o środowisko. Środki Sonett zawierają mydła roślinne, które powstały z olejów pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Ponadto 100% używanych olejków eterycznych pochodzi wyłącznie z upraw ekologicznych.

Sonett - naturalne środki czystości bez chemii, ekologiczne tabletki do zmywarki i sól do zmywarki

Kolejną zaletą środków Sonett jest to, że chronią one naturę i zasoby naturalne, np. wodę. W przeciwieństwie do konwencjonalnych preparatów, nie zawierają żadnych petrochemicznych surowców. Jedyny wyjątek stanowią tabletki do zmywarki, w składzie których obecne są substancje białkowe występujące naturalnie w muszlach i skorupkach ślimaków. W tabletkach do zmywarki są one syntetyzowane petrochemicznie w zamkniętym procesie produkcyjnym, bez odpadów. Niemniej warto pamiętać, że tabletki Sonett nie zawierają chloru, fosforanów, enzymów czy środków zapachowych oraz są produktem wegańskim. To oznacza dużo bardziej ekologiczny, przyjazny i bezpieczny skład niż ten, który możemy zobaczyć na większości etykiet popularnych tabletek do zmywarek!

Chcesz zadbać o naturę i żyć w poszanowaniu środowiska naturalnego? Pragniesz, aby bezpieczeństwo i zdrowie na stałe zagościły w Twoim ognisku domowym? Rozważ zastąpienie konwencjonalnych produktów drogeryjnych ekologicznymi środkami, chroniącymi źródła życia, zasoby wody i przede wszystkim - zdrowie Twoje oraz Twoich najbliższych! :)

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana do tego, że ma to sens, zacznij od małych kroków - wypróbuj najpierw np. ekologiczny płyn do mycia naczyń czy preparat do czyszczenia kuchni. Przekonaj się, że naturalne środki też dobrze czyszczą, a na dodatek zazwyczaj przyjemnie pachną. Najprawdopodobniej bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że najwyższy czas zrobić przemeblowanie w domowej szafeczce ze środkami czystości ;)

Sonett - ekologiczny mydło do plam

Udostępnij artykuł:
Znajdź nas:
Produkty wymienione w tym wpisie

Poniżej znajdziesz produkty z naszego sklepu, kliknij aby przejść

Sonett

Ekologiczny płyn do mycia naczyń Nagietek

Do mycia naczyń z substancjami aktywnymi wyłącznie pochodzenia roślinnego

Sonett

Ekologiczne tabletki do zmywarki

Do zmywania naczyń w zmywarkach z ustawialnym zmiękczaniem wody

Sonett

Ekologiczny płyn do płukania tkanin

Do zmiękczania tkanin i usuwania pozostałości alkalicznych środków piorących

Sonett

Ekologiczny płyn do prania tkanin kolorowych - 1,5l

Do prania tkanin kolorowych z bawełny, lnu, konopii, mikrofazy i mieszanych

Sonett

Płyn do regeneracji wełny

Płyn przywracający tkaninom wełnianym ich naturalną elastyczność

Sonett

Ekologiczny nabłyszczacz do zmywarki

Ekologiczny nabłyszczacz do zmywarki zawierający wyłącznie surowce roślinne

Sonett

Ekologiczne mydło do mycia podłóg

Do usuwania kurzu i wszelkich zabrudzeń z różnego rodzaju podłóg

Sonett

Wybielacz do tkanin

Nie zawiera wybielaczy optycznych, syntetycznych aktywatorów wybielających i szkodliwego dla roślin nadboranu

Sonett

Płyn do prania wełny i jedwabiu - 5 l

Do prania tkanin wełny i jedwabiu z bio-mydłem z olejów roślinnych

Zobacz więcej

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, zostań z nami na dłużej

Piszą dla Was

Korzyści:

  • Powitalny rabat -10% na dowolne zakupy w Kopalnia-Zdrowia.pl
  • Jednorazowo 250 dodatkowych punktów w Programie Rabatowym Kopalnia-Zdrowia.pl (jeżeli posiadasz konto użytkownika w sklepie Kopalnia-Zdrowia.pl)
  • Rabaty dostępne tylko dla Ciebie i pozostałych Klubowiczów
  • Mozliwość zadawania pytań naszym ekspertom oraz darmowe porady
  • Informacje o nowościach i premierach ze świata kosmetyków naturalnych

Dołącz do

Klubu Naturalnej Pielęgnacji

Potrzebujesz pomocy w doborze kosmetyków?
Chcesz ułożyć swój plan pielęgnacyjny?
To te konsultacje są dla Ciebie!
Edyta Starzyk - Kopalnia-Zdrowia.pl