Skuteczne środki czystości nie muszą być żrące! - część 1

Dodano 2017-07-26 22:40:36 przez Kopalnia-Zdrowia.pl

Większość ludzi wciąż uważa, że środki czyszczące i piorące powinny zawierać silnie żrące substancje, aby mogły skutecznie wyeliminować brud i siedlisko drobnoustrojów. Z drugiej strony rzadko kiedy bierze się pod uwagę to, że konwencjonalne preparaty czyszczące to nic innego jak zbiór petrochemicznych surowców, które najczęściej w ogóle nie ulegają biodegradacji, a także enzymów pochodzących od zmienionych genetycznie mikroorganizmów. Większość tego typu chemicznych substancji oddziaływuje na skórę w toksyczny sposób, co często pociąga za sobą różne reakcje alergiczne.

Sonett - ekologiczny płyn do mycia naczyń, ekologiczny płyn do wc i płyn do zabrudzeń

I w tym miejscu pojawia się pytanie, czy zdrowe i bezpieczne środki czyszczące, produkowane metodami ekologicznymi, są w ogóle w stanie podołać tłustym plamom, brudnym naczyniom czy niesporzątanej od kilku tygodni łazience? Oczywiście, że tak!

Istnieją na rynku preparaty, do produkcji których używa się bezpiecznych i biodegradowalnych surowców, pozbawionych enzymów, fosforanów, konserwantów, petrochemicznych barwników czy alergenów. A to wcale nie wyklucza skuteczności i zadowalających efektów - wręcz przeciwnie!

Jednym z przykładów są ekologiczne środki czyszczące i piorące Sonett, w których nie występują ponadto GMO, nanocząsteczki czy wybielacze optyczne. Wykorzystywane surowce, metody produkcji, opakowania i źródła energii są wybierane ze szczególną troską o środowisko. Środki Sonett zawierają mydła roślinne, które powstały z olejów pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych. Ponadto 100% używanych olejków eterycznych pochodzi wyłącznie z upraw ekologicznych.

Sonett - naturalne środki czystości bez chemii, ekologiczne tabletki do zmywarki i sól do zmywarki

Kolejną zaletą środków Sonett jest to, że chronią one naturę i zasoby naturalne, np. wodę. W przeciwieństwie do konwencjonalnych preparatów, nie zawierają żadnych petrochemicznych surowców. Jedyny wyjątek stanowią tabletki do zmywarki, w składzie których obecne są substancje białkowe występujące naturalnie w muszlach i skorupkach ślimaków. W tabletkach do zmywarki są one syntetyzowane petrochemicznie w zamkniętym procesie produkcyjnym, bez odpadów. Niemniej warto pamiętać, że tabletki Sonett nie zawierają chloru, fosforanów, enzymów czy środków zapachowych oraz są produktem wegańskim. To oznacza dużo bardziej ekologiczny, przyjazny i bezpieczny skład niż ten, który możemy zobaczyć na większości etykiet popularnych tabletek do zmywarek!

Chcesz zadbać o naturę i żyć w poszanowaniu środowiska naturalnego? Pragniesz, aby bezpieczeństwo i zdrowie na stałe zagościły w Twoim ognisku domowym? Rozważ zastąpienie konwencjonalnych produktów drogeryjnych ekologicznymi środkami, chroniącymi źródła życia, zasoby wody i przede wszystkim - zdrowie Twoje oraz Twoich najbliższych! :)

Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana do tego, że ma to sens, zacznij od małych kroków - wypróbuj najpierw np. ekologiczny płyn do mycia naczyń czy preparat do czyszczenia kuchni. Przekonaj się, że naturalne środki też dobrze czyszczą, a na dodatek zazwyczaj przyjemnie pachną. Najprawdopodobniej bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że najwyższy czas zrobić przemeblowanie w domowej szafeczce ze środkami czystości ;)

Sonett - ekologiczny mydło do plam

Udostępnij artykuł:
Znajdź nas:

Korzyści:

  • Jednorazowo 250 dodatkowych punktów w Programie Rabatowym Kopalnia-Zdrowia.pl (jeżeli posiadasz konto użytkownika w sklepie Kopalnia-Zdrowia.pl)
  • Rabaty dostępne tylko dla Ciebie i pozostałych Klubowiczów
  • Mozliwość zadawania pytań naszym ekspertom oraz darmowe porady
  • Informacje o nowościach i premierach ze świata kosmetyków naturalnych

Dołącz do

Klubu Naturalnej Pielęgnacji

Potrzebujesz pomocy w doborze kosmetyków?
Szukasz rozwiązań, jak zacząć ekologicznie dbać o dom?
Chcesz porozmawiać lub złożyć zamówienie telefonicznie?

Lub zadzwoń

+48 572 717 186

Edyta Starzyk - Kopalnia-Zdrowia.pl