Darmowa dostawa od 189 PLN  [javascript protected email address]  +48 732 728 888  
Darmowa dostawa od 189 PLN 
 [javascript protected email address]  +48 732 728 888  

Naturalne świece z wosku pszczelego

Świeca z wosku pszczelego - Miód i Propolis
Naturalna świeca z wosku pszczelego o delikatnym zapachu miodu
Pojemność: 120 ml
Producent: Mglife
38,99 zł
Cena jednostkowa: 32,49 zł / 100 ml
Zestaw podgrzewaczy zapachowych Brownie
Wykonane ręcznie świece z wosku sojowego i pszczelego
Ilość: 1 op. (4 sztuki)
Producent: Miodowa Mydlarnia
18,99 zł
Cena jednostkowa: 18,99 zł / 1 op.
Zestaw podgrzewaczy bezzapachowych Biała Róża
Wykonane ręcznie świece z wosku sojowego i pszczelego
Ilość: 1 op. (4 sztuki)
Producent: Miodowa Mydlarnia
18,99 zł
Cena jednostkowa: 18,99 zł / 1 op.
Zestaw podgrzewaczy zapachowych Bukiet Kwiatów
Wykonane ręcznie świece z wosku sojowego i pszczelego
Ilość: 1 op. (4 sztuki)
Producent: Miodowa Mydlarnia
18,99 zł
Cena jednostkowa: 18,99 zł / 1 op.
Produkty od 1 do 4 (z 4 produktów)
1

Naturalne świece z wosku pszczelego

Kolejną alternatywą dla parafiny może być wosk pszczeli. To wyjątkowy surowiec stworzony przez naturę, jest bowiem efektem ubocznym podczas wytwarzania miodu przez pszczoły. To właśnie z wosku pszczelego są wykonywane plastry na miód. Wosk pszczeli, wykorzystywany do produkcji świec jest bezpieczny dla naszego organizmu. Nie emituje toksyn, nie dymi tak jak parafina, a dodatkowo zawiera jony ujemne, dzięki czemu w naturalny sposób wspomaga oczyszczanie powietrza. Tym samym świece z wosku pszczelego mogą być pomocne w przypadku alergików oraz niedrożności górnych dróg oddechowych.

Najczęściej kupujemy świece aby wprowadzić do pomieszczenia odpowiedni nastrój, często również są elementem dekoracyjnym domu. Świece zapachowe z wosku pszczelego mogą być również naturalnym odświeżaczem powietrza. Warto wybrać te świece, które jako dodatek zapachowy mają olejki eteryczny w przeciwieństwie do syntetycznych zapachów. Taka świeca może stać np. w łazience i w naturalny sposób oczyszczać powietrze z nieprzyjemnych zapachów. W przypadku świec z wosku pszczelego dodatkowo ma miejsce jonizacja, o której wspomniałam wcześniej.

Jak należy palić świecę z wosku pszczelego?

Po każdorazowym zapaleniu świecy należy poczekać do całkowitego rozpuszczenia się wosku na całej powierzchni, dzięki czemu unikniemy “tunelowania”, czyli topienia się wosku w jednym miejscu. Świece z wosku  pszczelego należy palić maksymalnie do 3h, a zwęglony knot przyciąć na wysokość około 0,5 mm w celu uniknięcia kopcenia po kolejnym zapaleniu świecy. Dodatkowo odpowiedni czas palenia świecy utrzyma odpowiedni zapach, ponieważ nie dojdzie do całkowitego spalenia olejków eterycznych. Należy również wziąć pod uwagę prawidłowe umiejscowienie zapalonej świecy w pomieszczeniu. Warto unikać przeciągów oraz stawiania świecy na parapecie, co może doprowadzić do nierównomiernego spalania się świecy.

Knoty w świecach

Najczęściej w naturalnych świecach z wosku pszczelego znajdują się knoty bawełniane. Powstają one wskutek splecenia ze sobą cienkich bawełnianych nitek. Można również spotkać bawełniane knoty powlekane. Jednak są one gorszym wyborem, ponieważ do powlekania używa się często parafiny lub stearyny. Coraz częściej można jednak zauważyć knot drewniany, który charakteryzuje się mniejszym płomieniem niż w przypadku knota bawełnianego oraz charakterystycznym skwierczeniem po zapaleniu. Świece z knotami drewnianymi są najczęściej wybierane jesienno-zimową porą, ponieważ dają przyjemny efekt palenia się drewna w kominku.

 

Zapisz się do newslettera
Zapisz się i zgarnij   rabat 10%na pierwsze zakupy!

Co zyskujesz wybierając nasz sklep?

Jesteśmy legalnie działającą firmą sprzedającą wyłącznie oryginalne produkty. Stawiamy głównie na Polskich producentów oraz najwyższą jakość obsługi. Dowiedz się więcej

Pakujemy zakupione przez Ciebie produkty w ekologiczne opakowania
Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi - troszczymy się o każdego Klienta!
Pomagamy w doborze kosmetyków i ułożeniu planu pielęgnacyjnego!
Przyznajemy rabaty poprzez dostęp do naszego Programu Rabatowego
Chętnie dzielimy się próbkami najpopularniejszych marek :)
Umożliwiamy zwrot zakupionych produktów w przeciągu 14 dni.

Nowości i promocje