Naturalna henna Średni Blond

Kolor średniego blondu (czysty lub o lekko czerwonym odcieniu)

Producent: Khadi

42,99 zł
Chwilowy brak towaru na magazynie
100 g
Ocena ogólna:
Działanie:
Wydajność:

Bądź pierwszy i oceń produkt

Udostępnij:
Znajdź nas:

100% naturalna Henna Średni Blond bogata jest w składniki pochodzenia roślinnego: rabarbar indyjski, łupiny granatu, henna, aloes i migdałecznik chebułowiec.

Siwym włosom nadaje kolor średniego blondu (czystego lub o lekko czerwonym odcieniu) - efekt końcowy może się różnić w zależności od czasu trzymania farby na włosach. Włosom o kolorze naturalnego lub średniego blondu daje efekt lekkiego przyciemnienia.

Właścicielki ciemnych włosów nie mogą liczyć na uzyskanie koloru blond, jednak w przypadku zastosowania Henny Średni Blond otrzymają efekt znaczącego odżywienia i wzmocnienia włosów.

Henna Średni Blond farbuje trwale i nie ulega szybkiemu wypłukaniu. Nie zawiera chemicznych rozjaśniaczy i substancji koloryzujących, w związku z czym nie rozjaśnia włosów. Naturalny kolor włosów w znaczącym stopniu determinuje ostateczny wygląd włosów po zastosowaniu farby.

Henna nie tylko farbuje włosy na pożądany kolor, ale również odżywia i wzmacnia włosy, nadając im intensywny blask. Poprawia wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość. 

 

Czym się wyróżniają farby ziołowe do włosów Khadi?

Ziołowe farby Khadi zapewniają skuteczną koloryzuję. W związku ze specjalistycznym procesem produkcji farby Khadi działają bardziej intensywnie niż inne farby do włosów. Dodatkowo zawierają również zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im intensywny blask.

Nie zawierają amoniaku, utleniaczy, konserwantów, wspomagaczy koloru, sztucznych aromatów. Posiadają certyfikat BDIH, co oznacza, że są produktami najwyższej jakości spełniającymi surowe wymogi stawiane kosmetyką naturalnym.

Szczególnie polecane dla osób uczulone na składniki chemicznych farb do włosów, kobiet w ciąży i karmiących.

Działanie

- Nadaje włosom siwym i jasnym trwały odcień średniego blondu

- Nadaje włosom blask i objętość

- Poprawia kondycję włosów i zmniejsza ich wypadanie

- Odżywia i regeneruje włosy 

Sposób użycia

Wskazówki przed farbowaniem:

1. Efekt końcowy farbowania zależy od czasu, w którym farba będzie znajdować się na włosach - im dłużej henna będzie trzymana na włosach, tym ciemniejszy i bardziej intensywny będzie ostateczny odcień. Stanie się tak za sprawą czerwonych barwników, które nadają włosom odcień średniego blondu o lekko czerwonym odcieniu.

2. Należy przestrzegać temperatury wody - zbyt wysoka może sprawić, że docelowy blond uzyska żółty odcień. Optymalną temperaturą jest 50˚C.

3. Pod wpływem zbyt częstego farbowania włosy mogą stawać się coraz ciemniejsze. W celu uniknięcia efektu ciemnienia, przy kolejnych aplikacjach farby zaleca się nakładanie jej tylko na odrosty. Aby osiągnąć najlepszy efekt, pełny schemat farbowania należy powtarzać co czwartą koloryzację - wtedy farba może znajdować się na włosach krócej. Przy kolejnych koloryzacjach na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi, a farbę blond stosować tylko na odrosty.

4. Aby uzyskać najlepszy efekt wyrazistego blondu pozbawionego czerwonych odcieni, przeprowadzić powtórne farbowanie bezpośrednio po pierwszej koloryzacji włosów - to lepsze rozwiązanie niż dłuższe trzymanie farby na włosach, ponieważ czerwony barwnik aktywuje się po około 30 minutach.

5. Po koloryzacji ziołowej Henną Średni Blond nie rozjaśniać ani nie farbować włosów farbą chemiczną, ponieważ reakcja składników ziołowych z chemicznymi może spowodować nieoczekiwany i niepożądany efekt.

6. Efekt koloryzacji mogą znacząco zakłócić także dodane podczas procesu farbowania składniki, które nie zostały wskazane w instrukcji. Ponadto nie używać substancji zaburzających pH farby (mogą spowodować mocno czerwony efekt kolorystyczny), np. ocet czy sok z cytryny. Warto pamiętać, że kosmetyki na bazie olejów stosowane bezpośrednio przed koloryzacją mogą utrudnić działanie naturalnym barwnikom.

7. Niekiedy zdarza się, że efekt koloryzacji na włosach siwych może przybierać zielone odcienie - w takim wypadku odczekać kilka godzin, a w wyniku naturalnego utleniania barwników zielony odcień zniknie. Aby natychmiast pozbyć się niepożądanego efektu, powtórzyć koloryzację przy pomocy mieszanki: 70% cassii Khadi + 30% czystej czerwonej henny Khadi.

8. Jeśli końcowy efekt koloryzacji nie jest satysfakcjonujący, farbowanie włosów można powtórzyć (nie będzie to miało niekorzystnego wpływu na zdrowie włosów, ponieważ naturalna farba ziołowa nie uszkadza włosów).

9. Należy pamiętać, że końcowy efekt zależy w głównej mierze od wyjściowego koloru włosów, ich struktury, czasu trzymania farby na włosach, a także temperatury wody i użytych dodatków.

10. Zaleca się bezwzględne przestrzeganie instrukcji producenta.

Sposób użycia:

1. Umyć głowę  łagodnym szamponem, który pozbawiony jest składników oblepiających strukturę włosa (m.in. silikonów), ponieważ utrudniają one działanie barwników zawartych w farbie. Proces koloryzacji będzie przebiegać optymalnie wtedy, gdy włosy będą umyte i lekko osuszone ręcznikiem.

2. Po umyciu owinąć włosem ręcznikiem, aby nie były zbyt suche w momencie nakładania farby.

2. Wymieszać farbę w proszku z ciepłą wodą (ewentualnie czarną herbatą) o temperaturze 50˚C. Proporcja płynu do proszku powinna wynosić 4 do 1, to znaczy 200 ml płynu na 50g proszku. W zależności od rodzaju włosów mogą one wymagać więcej płynu. Jeśli farbowane włosy są silnie przesuszone, można zastąpić jedną piątą płynu np. sokiem aloesowym (bez konserwantów).

3. Aby uzyskać trwalszy kolor, do mieszanki można dodać 1 łyżeczkę soli na 50g proszku. Podobny efekt można uzyskać po zmieszaniu proszku z czarną herbatą.

4. Do nałożenia farby najlepiej wykorzystać mały pędzel przeznaczony specjalnie do farbowania.

5. W przypadku braku wprawy w szybkim i sprawnym nakładaniu farby, należy trzymać pojemnik z mieszanką w ciepłej wodzie, by farba nie wystygła. Temperatura farby jest bardzo ważna dla osiągnięcia zamierzonego efektu końcowego.

6. Farbę należy w pierwszej kolejności nałożyć na odrosty, a dopiero później można farbować włosy na całej ich długości. Farbę, która pozostanie po koloryzacji, warto wmasować równomiernie na całej powierzchni włosów.

7. Farbę należy nakładać na włosy stosunkowo szybko. Później, by utrzymać ciepło i nie pozwolić farbie wyschnąć, włosy przykryć folią spożywczą lub czepkiem foliowym oraz owinąć ręcznikiem.

8. Henna powinna znajdować się na włosach przez 15 do 30 minut. W zależności od oczekiwanego efektu koloryzacji farba może znajdować się na włosach nawet 60 minut. Należy przy tym pamiętać, że po około 30 minutach trzymania farby na włosach (przy zachowaniu zalecanej temperatury wody) czerwona henna zawarta w farbie zaczyna się uaktywniać, przez co kolor uzyska bardziej czerwone tony.

9. Po upływie wskazanego czasu farbę spłukać letnią wodą – nie wolno używać gorącej wody.

10. Bezpośrednio po farbowaniu nie używać produktów do stylizacji włosów i odżywek. Niewskazane są także zabiegi odżywcze oraz gorące powietrze, pochodzące na przykład z suszarki. W związku z tym, że przez pierwsze 24 godziny barwniki najefektywniej wiążą się z włosami, najlepiej umyć głowę dopiero po upływie tego czasu.

11. Kolor, w wyniku procesu utleniania, uzyska intensywniejszy odcień po upływie około 48 godzin.

Skład

Cassia Auriculata Leaf Powder*, Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Jugglans Nigra Husk Powder, Punica Granatum Rind Powder, Uncaria Gambir Extract, Terminalia Chebula Fruit Powder*, Jatropha Curca Leaf Powder, Quercus Infectoria Gall Extract, Aegle Marmelos Rind Powder, Rheum Emodi Root Powder, Adhatoda Vasica Leaf Powder, Aloe Barbadensis Leaf Powder*, Cesalpinia Sappan Wood Powder, Cordia Dichotomas Leaf Powder*.

* certyfikowany składnik organiczny

Oceń i skomentuj produkt. Pomóż w ten sposób innym w wyborze właściwego kosmetyku.

Inne produkty marki Khadi:
Antycellulitowy olejek do twarzy i ciała z 10 ajuwerdyjskich ziół
Pojemność: 10 ml
Producent: Khadi
13,99 zł 16,99 zł
Naturalna henna Czarna
Pojemność: 100 g
Producent: Khadi
38,99 zł
Olejek do włosów Amla z brahmi, neem, henną
Pojemność: 100 ml
Producent: Khadi
42,99 zł
Przeciwłupieżowy szampon do włosów z neem i rozmarynem
Pojemność: 210 ml
Producent: Khadi
37,99 zł 49,99 zł
Olejek Centella do ciała na rozstępy
Pojemność: 100 ml
Producent: Khadi
43,99 zł 56,99 zł