Kwas hialuronowy potrójny

Do skóry suchej, odwodnionej, podrażnionej, łuszczącej się

Producent: Biocosmetics

18,99 zł
DOSTĘPNY - wysyłka od razu
30 ml
Ocena ogólna:
Działanie:
Wydajność:

Bądź pierwszy i oceń produkt

Udostępnij:
Znajdź nas:

Roztwór kwasu hialuronowego zawiera aż trzy różne najskuteczniejsze formy kwasu hialuronowego o różnych ciężarach cząsteczkowych:

• 1% wielkocząsteczkowego Kwasu Hialuronowego - 0,85-0,95 MDa

• 0,5% małocząsteczkowego Hialuronianu Sodu - 50-60 kDa

• 0,5% ultra niskocząsteczkowego Roślinnego Kwasu Hialuronowego - 3,6 kDa (3600 Daltonów)

Różnice między działaniem kwasu hialuronowego o różnych masach cząsteczkowych powodują, że połączenie ich w jednym preparacie zaowocowało uzyskaniem wyjątkowego produktu pielęgnacyjnego, który jest odpowiedni dla każdego typu cery, posiada szerokie spektrum działania oraz wpływa na funkcje skórne pod wieloma względami i na wielu poziomach skóry.

Wskazania do stosowania kwasu hialuronowego:

- Utrata jędrności i elastyczności skóry

- Skóra sucha i odwodniona (niezbędna jest dodatkowa okluzja)

- Skóra tłusta, mieszana, trądzikowa z objawami odwodnienia (aplikacja na mokrą skórę, może być potrzebna dodatkowa okluzja)

- Łuszczenie naskórka 

- Zmiany atroficzne (zmarszczki, blizny i inne nierówności skórne)

- Spierzchnięta skóra dłoni i stop (w połączeniu z olejami)

- Włosy suche, osłabione zabiegami fryzjerskimi 

- Powolny wzrost włosów

- Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV

- Rany, otarcia, poparzenia

- Kuracje retinoidami i innymi środkami o działaniu drażniącym

- Posterydowa atrofia naskórka

Co nieco więcej o produkcie

Kwas hialuronowy jest głównym mukopolisacharydem występującym naturalnie w organizmie człowieka. Ponad połowa naszych własnych zasobów kwasu znajduje się w formie wielkocząsteczkowej w skórze właściwej, gdzie łączy włókna kolagenu i elastyny, a także w przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Potrafi związać kilkadziesiąt razy więcej wody niż sam waży, tak więc odpowiednia ilość kwasu hialuronowego warunkuje odpowiednie nawilżenie, elastyczność i jędrność skóry. Niestety, pod wpływem działania promieniowania UV, palenia papierosów, ubogiej diety bądź po prostu wraz z upływem czasu nasze własne zasoby kwasu zostają znacznie uszczuplane. Oznacza to gorsze napięcie skóry, utratę owalu, tworzenie zmarszczek, odwodnienie, a także większą skłonność do powstawania wszelkiego rodzaju blizn i trwałych urazów. Łatwo zrozumieć ten fakt, wiedząc że nasza skóra aż w 70% składa się z wody.

Kwas hialuronowy o wielkich cząsteczkach (HMW) 0,85-0,95 MDa jest najpowszechniej stosowaną w kosmetyce i najtańszą formą kwasu hialuronowego. Jedna jego cząsteczka jest w stanie związać około 40 razy więcej wody niż sama waży. Zmniejsza przeznaskórkową utratę wody, chroni skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, wspomaga gojenie ran i ma działanie antyoksydacyjne, a przede wszystkim wzmaga nawilżenie naskórka i zapobiega jego łuszczeniu. Działa wygładzająco i w połączeniu ze składnikami okluzyjnymi stanowi świetny środek do pielęgnacji każdego rodzaju cery.

Kwas niskocząsteczkowy (LMW) 50-60 kDa jest znakomitym środkiem przeciwko wszelkim atrofiom. Wykazano, że jego regularna aplikacja zmniejsza zaniki skórne (zarówno te wywołane urazami, jak i naturalnym procesem starzenia). Dzięki nasilaniu proliferacji keratynocytów i zwiększaniu grubości skory (ale tylko atroficznej, zdrowa skora nie reaguje w ten sposób na kwas hialuronowy) możliwe jest spłycenie drobnych zmarszczek, blizn, śladów poparzeniowych, a także zmniejszenie zaniku skóry wywołanemu przez maści sterydowe. Według badania po okresie 1 miesiąca stosowania roztworu 1% HA 50 kDa zauważono wyraźne cofnięcie atrofii skórnych spowodowanych sterydami i pogrubienie skóry (zanikły również typowe dla posterydowej atrofii zmiany jak pseudoblizny czy popękane naczynka). Badania wykazały również, że po 2 miesiacach aplikacji 0,1% roztworu HA nastąpił wzrost elastyczności skóry policzków o 14%, a o 10% obniżyła się szorstkość naskórka. Przeciwzapalne właściwości hialuronianiu sodu znane są dermatologom już od kilku lat i często wykorzystywane w praktyce lekarskiej. Dzięki zmniejszaniu aktywności enzymu COX-2 hamowana jest reakcja zapalna, spowodowana stosowaniem niektórych leków dermatologicznych o działaniu drażniącym jak Efudex czy Retin-A. Przy regularnej aplikacji kwasu częściowo ustępuje świąd i zaczerwienienie skóry. Dowiedziono także, że hialuronian sodu aplikowany na skórę poddaną wcześniej zabiegom medycyny estetycznej jak IPL, laserowe usuwanie owłosienia czy peelingi (TCA, Jessner peel i inne) przyspiesza formowanie nowego naskórka. W takich przypadkach zalecane jest stosowanie kwasu po 2 dniach od zabiegu przez okres 7-10 dni. Optymalne efekty regeneracyjne uzyskuje się używając HA dwa razy dziennie. Obecnie planowane są również badania nad skutecznością hialuronianiu sodu w przypadku poparzeń posłonecznych czy rosacei.

Kwas o ultra małych cząsteczkach (ULMW) 3,6 kDa uzyskuje się z wielkocząsteczkowego kwasu hialuronowego na drodze hydrolizy, jest najdroższym surowcem spośród wszystkich rodzajów kwasu. Przy tak niewielkiej masie cząsteczkowej ma on możliwość penetracji przez warstwę rogową aż do skóry właściwej, gdzie wpływa na metabolizm skórny, wzmaga mikrokrążenie i poprawia możliwości chłonne skóry. Zwiększa przyswajanie składników aktywnych, długotrwałe nawilżenie głębszych warstw (utrzymujące się kilkadziesiąt godzin), co pośrednio wpływa na jędrność i zwartość skóry. Jest jednocześnie antyoksydantem. Stosowany na skórę głowy wzmaga wzrost włosów, dzięki pobudzeniu ukrwienia i lepszemu zaopatrzeniu mieszków w substancje odżywcze. 

Działanie

- Podnosi poziom nawilżenia rogowej warstwy naskórka

- Spłyca zmarszczki

- Zwiększa jędrność i elastyczność skóry

- Wygładza i zmiękcza skórę

- Zmniejsza TEWL (przeznaskórkowa utratę wody)

- Chroni przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi

- Wykazuje działanie antyoksydacyjne

- Wspomaga regenerację naskórka i przyspiesza gojenie ran

- Spłyca blizny i inne zmiany atroficzne

- Działa przeciwzapalnie

- Niweluje nadmierne łuszczenie naskórka

- Łagodzi skutki uboczne towarzyszące kuracjom retinoidami i innymi lekami o działaniu drażniącym

- Wspomaga gojenie skóry po zabiegach IPL, depilacji laserowej i peelingach (regularna aplikacja roztworu wskazana po 2 dniach od zabiegu)

- Zmniejsza atrofię skóry spowodowaną długotrwałą kuracją sterydową

- Zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry

- Nasila porost włosów i zwiększa ich nawilżenie

Sposób użycia

Na oczyszczoną skórę nałożyć określoną ilość preparatu. Preparat pozostawiamy  aż do całkowitego wchłonięcia. Po wchłonięciu preparatu nakładamy odpowiedni do rodzaju skóry krem. Można stosować codziennie lub wg potrzeby.

Oceń i skomentuj produkt. Pomóż w ten sposób innym w wyborze właściwego kosmetyku.

Inne produkty marki Biocosmetics:
Korund - Mikrodermabrazja
Pojemność: 125 g
Producent: Biocosmetics
6,99 zł
Kwas kojowy
Pojemność: 5 g
Producent: Biocosmetics
16,99 zł
Kwas salicylowy
Pojemność: 30 g
Producent: Biocosmetics
17,99 zł
Kokosowy peeling z piaskiem z wysp Bora Bora
Pojemność: 30 g
Producent: Biocosmetics
6,99 zł 9,99 zł