Orzechy pistacjowe bez łupiny - prażony

Orzechy o dużej zawartości potasu, beta-karotenu, witamin B6 i B1

Producent: Orzechownia
Dostępność: W magazynie
Wybrana wersja:
28,99 zł
49,99 zł
Cena jednostkowa: 28,99 zł / 100 g
Cena jednostkowa: 25,00 zł / 100 g
Napisz do nas - Kopalnia-Zdrowia.pl

Potrzebujesz pomocy w doborze kosmetyków?
Szukasz rozwiązań, jak ekologicznie dbać o dom?
Chcesz porozmawiać lub złożyć zamówienie telefonicznie? Skontaktuj się z nami!

  [javascript protected email address]
  +48 732 728 888
  +48 732 728 888
lub napisz na czacie

Służymy pomocą w godzinach:

pn. - pt.: 09:00 - 18:00
sb.: 10:00 - 14:00

Orzechy pistacjowe czyli potocznie pistacje uprawiane są przede wszystkim na Bliskim Wschodzie, w Grecji oraz Stanach Zjednoczonych (Kalifornia). Towarzyszą człowiekowi od bardzo dawna, ich ślady znaleziono w wykopaliskach prowadzonych w tureckich grotach sprzed 9000 lat. Obecnie wykorzystywane są jako pyszna przekąska, dodatek do deserów, ciast i innych dań, występują również w postaci masła/miazgi.

Pistacje zawierają najwięcej potasu ze wszystkich orzechów, ponadto są skarbnicą białka, beta-karotenu (witamina A), jak również witamin B6 i B1 mających zbawienny wpływ na układ nerwowy, obniżają cholesterol, ciśnienie i cukier. Zważywszy na fakt, iż mają niski indeks glikemiczny (IG=15) mogą zagościć w diecie diabetyków. Pistacje mają niezwykle pozytywy wpływ na wzrok oraz znaczne zmniejszenie ryzyka wystąpienia plamki żółtej – a to wszystko za sprawą luteiny i zeaksantyny. Posiadają również właściwości antynowotworowe wynikające z zawartości gamma-tokoferolu. Ich walory smakowe nie podlegają dyskusjom :) 

Kraj pochodzenia: Iran, USA

Wartość odżywcza w 100 g:

Wartość energetyczna 2551 kJ / 615 kcal
Tłuszcz 44,4 g
W tym kw. tłuszcz. nasyc. 5,4 g
Węglowodany 28 g
W tym cukry 7,6 g
Białko 20,6 g
Sód 1,0 mg

PRODUCENT:

Orzechownia Karol Skalski Sp. z o.o.
Przygodowa 20A
05-090 Rybie
PL
[javascript protected email address]

EAN (100 g): 5903268059481

EAN (200 g): 5903268059474

Opinie o produkcie

Ten produkt nie został jeszcze oceniony.

Ziarnista Kawa Słony Karmel
Wysokiej jakości kawa ziarnista
Waga: 200 g
Producent: Orzechownia
31,99 zł
Cena jednostkowa: 16,00 zł / 100 g
Bestseller
Ziarnista Kawa Orzech Laskowy
Wysokiej jakości kawa ziarnista
Waga: 200 g
Producent: Orzechownia
31,99 zł
Cena jednostkowa: 16,00 zł / 100 g
Bestseller
Ziarnista Kawa Pistacjowa
Wysokiej jakości kawa ziarnista
Waga: 200 g
Producent: Orzechownia
31,99 zł
Cena jednostkowa: 16,00 zł / 100 g
Bestseller
Mielona Kawa Słony Karmel
Wysokiej jakości kawa mielona
Waga: 200 g
Producent: Orzechownia
31,99 zł
Cena jednostkowa: 16,00 zł / 100 g
Bestseller
Ziarnista Kawa Kokosowa
Wysokiej jakości kawa ziarnista
Waga: 200 g
Producent: Orzechownia
31,99 zł
Cena jednostkowa: 16,00 zł / 100 g
Bestseller
Delikatny szampon prebiotyczny Wygładzenie i Miękkość
Do suchej i wrażliwej skóry głowy.
Pojemność: 300 ml
Producent: BasicLab
64,99 zł
Cena jednostkowa: 21,66 zł / 100 ml
Bestseller
Dezodorant w kremie Truskawka i Werbena bez dodatku sody
Z wodorotlenkiem magnezu, skrobią ziemniaczaną, skrobią z tapioki, ziemią okrzemkową
Pojemność: 60 ml
Producent: Cztery Szpaki
48,99 zł
Cena jednostkowa: 81,65 zł / 100 ml
Bestseller
Ziarnista Kawa Słony Karmel
Wysokiej jakości kawa ziarnista
Waga: 200 g
Producent: Orzechownia
31,99 zł
Cena jednostkowa: 16,00 zł / 100 g
Bestseller
Szampon do włosów oczyszczający - Chrzanowy
Do przetłuszczającej się i zanieczyszczonej skóry głowy
Pojemność: 300 ml
Producent: Cztery Szpaki
68,99 zł
Cena jednostkowa: 23,00 zł / 100 ml
Bestseller

zobacz wszystkie

Płyn do prania wełny i jedwabiu
Do prania tkanin wełny i jedwabiu z bio-mydłem z olejów roślinnych
Pojemność: 1 l
Producent: Sonett
39,99 zł
Cena jednostkowa: 39,99 zł / 1 L
Bestseller
Ekstremalna pasta czyszcząca
Do mycia i czyszczenia różnego rodzaju powierzchni
Waga: 175 g
Producent: Nowa Kosmetyka
16,99 zł
Cena jednostkowa: 9,71 zł / 100 g
Bestseller
Płyn do prania wełny i jedwabiu
Do prania tkanin wełny i jedwabiu z bio-mydłem z olejów roślinnych
Pojemność: 5 l
Producent: Sonett
169,99 zł
Cena jednostkowa: 34,00 zł / 1 L
Organiczny szampon i płyn do mycia ciała 2w1 z aloesem dla dzieci
Wyprzedaż - data ważności: 2027-01-31
Pojemność: 200 ml
Producent: Azeta Bio
33,59 zł
41,99 zł
 Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 41,99 zł
Cena jednostkowa: 16,80 zł / 100 ml
Outlet
-20%
Brzoskwiniowy krem do twarzy 40+ Mój krem
Dla kobiet, które przekroczyły 40 rok życia i nie mają czasu na skomplikowaną pielęgnację wieloetapową
Pojemność: 50 ml
Producent: La-Le
58,99 zł
Cena jednostkowa: 117,98 zł / 100 ml
Dezodorant w kremie mandarynkowy bez dodatku sody
Z wodorotlenkiem magnezu, marantą trzcinową, skrobią ziemniaczaną i ziemią okrzemkową
Pojemność: 60 ml
Producent: Cztery Szpaki
48,99 zł
Cena jednostkowa: 81,65 zł / 100 ml
Bestseller
Oczyszczający hydrofilny olejek do demakijażu
Do wszystkich rodzajów skóry
Pojemność: 150 ml
Producent: Senelle Cosmetics
69,00 zł
Cena jednostkowa: 46,00 zł / 100 ml
Bestseller
Serum Beauty Coctail - Botanical Antiox Serum
Do wszystkich rodzajów skóry
Pojemność: 30 ml
Producent: My Magic Essence
277,99 zł
Cena jednostkowa: 926,63 zł / 100 ml
Bestseller
Nawilżający krem z mocznikiem 5% Ureavit
Do wszystkich rodzajów skóry
Pojemność: 50 ml
Producent: Back to comfort
68,99 zł
Cena jednostkowa: 137,98 zł / 100 ml
Bestseller
Dezodorant w kremie z sodą oczyszczoną MALINA-MANDARYNKA (plastik)
Edycja limitowana - zapach dostępny tylko w drogerii Kopalnia Zdrowia :)
Pojemność: 150 ml
Producent: La-Le
39,99 zł
Cena jednostkowa: 26,66 zł / 100 ml
Bestseller

Zapisz się do newslettera
Zapisz się i zgarnij   rabat 10%na pierwsze zakupy!

Zobacz co piszą o nas klienci

Co zyskujesz wybierając nasz sklep?

Jesteśmy legalnie działającą firmą sprzedającą wyłącznie oryginalne produkty. Stawiamy głównie na Polskich producentów oraz najwyższą jakość obsługi. Dowiedz się więcej

Pakujemy zakupione przez Ciebie produkty w ekologiczne opakowania
Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi - troszczymy się o każdego Klienta!
Pomagamy w doborze kosmetyków i ułożeniu planu pielęgnacyjnego!
Przyznajemy rabaty poprzez dostęp do naszego Programu Rabatowego
Chętnie dzielimy się próbkami najpopularniejszych marek :)
Umożliwiamy zwrot zakupionych produktów w przeciągu 14 dni.

Nowości i promocje