Kwasy owocowe AHA 50 %

Do skóry tłustej, zniszczonej, zrogowaciałej, z przebarwieniami

Producent: Biocosmetics

13,99 zł
DOSTĘPNY - wysyłka od razu
7 ml
Ocena ogólna:
Działanie:
Wydajność:

Bądź pierwszy i oceń produkt

Udostępnij:
Znajdź nas:

Kwasy owocowe AHA 50% to mieszanka następujących kwasów:

- kwas mlekowy 28-32%

- kwas glikolowy 12-17%

- kwas cytrynowy 2-6%

- kwas jabłkowy 1% maks.

- kwas winowy 1% maks.

Kwas glikolowy 12-17%

Kwas glikolowy (naturalnie występuje w trzcinie cukrowej) został wprowadzony jako środek leczniczo-kosmetyczny ćwierć wieku temu. Obecnie dzięki nowym sposobom jego stosowania przeżywa renesans i będzie jednym z elementów terapii dermatologicznej XXI wieku.

Może on być stosowany w różnych stężeniach. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.

Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działania na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 30% (skóra z wiekiem ulega ścieńczeniu) bez wywoływania stanu zapalnego. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i elastycznych właściwości skóry.

Kwas mlekowy 28-32%

Kwas mlekowy wpływa znacząco na syntezę ceramidów w naskórku oraz poprawia proporcje pomiędzy prawidłowo i nieprawidłowo zbudowanymi ceramidami.

W porównaniu z innymi kwasami owocowymi ma prawie dwukrotnie wyższy index terapeutyczny, czyli działa nie tylko na poziomie naskórkowym ale i skórnym.

Wykazuje ponadto właściwości anty mikrobiologiczne, dzięki czemu jest skutecznym środkiem przeciwtrądzikowym. Kwas mlekowy nie jest światłoczuły ani toksyczny i dlatego może być zastosowany bez problemu na wszystkie partie skóry, w tym na twarz. Ze względu na swoje liczne właściwości nie można ograniczać roli kwasu mlekowego do czynnika złuszczającego. Powinien on być traktowany w sposób bardziej kompleksowy jako aktywator mechanizmów regulujących energetyczny metabolizm komórkowy.

Kwas jabłkowy 1% maks.

Przywraca skórze blask i wyraźnie wygładza ją. Redukuje drobne zmarszczki i przebarwienia na twarzy.

Kwas cytrynowy 2-6%

Jest doskonały na różnego rodzaju plamy i przebarwienia na twarzy. Redukuje nadmiernie zrogowaciały naskórek i przywraca skórze blask i świeży wygląd.

KWAS winowy 1% maks.

Oczyszcza skórę, usuwa drobne przebarwienia i zwęża rozszerzone pory.

Wskazania do stosowania kwasów owocowych:

- rozszerzone pory skóry

- drobne blizny, zmarszczki

- skóra tłusta, trądzikowa

- gruba warstwa zrogowaciałego naskórka (łokcie, kolana, stopy)

- przebarwienia na twarzy i dłoniach

- cera atroficzna, źle ukrwiona

- przedwcześnie starzejąca się skóra

- skóra zniszczona kąpielami słonecznymi

- skóra sucha, wymagająca nawilżenia i pobudzenia

- skóra szara (tzw. "cera palaczy")

Co nieco więcej o produkcie

Ważne informacje:

- W przypadku kuracji skóry trądzikowej mogą pojawić się powierzchniowe strupki, których nie należy dotykać - odpadną one w ciągu 3 - 4 dni bez żadnego problemu.

- Jeżeli wcześniej nie używano kosmetyków na bazie kwasów w początkowym okresie (dwóch tygodni) może wystąpić drastyczne wysuszenie skóry; jest to całkowicie normalne. Zastosowanie kremu nawilżającego pozwoli na zniwelowanie tych objawów, do momentu w którym kwas AHA poprawi nawilżenie skóry poprzez stymulację syntezy glikozaminoglikanów i wszystko wróci do normy.

-  U niektórych osób, które wcześniej nie używały kosmetyków na bazie kwasów, mogą pojawić się w pierwszych 7 - 10 dniach stosowania niewielkie krostki, wypryski. Taka reakcja jest najbardziej normalna (w przypadku cery tłustej nawet korzystna), ponieważ w ten sposób eliminuje wszystkie zanieczyszczenia skóry.

- W żadnym z tych przypadków kosmetyku nie należy odstawiać, ponieważ wszystko wróci do normy w ciągu kilku dni.

- Peelingu kwasami nie powinno się wykonywać w przypadku opryszczki, łuszczycy, grzybicy oraz kiedy mamy do czynienia ze swoistymi schorzeniami dermatologicznymi.

Ważne wskazówki dotyczące zabiegu:

-  Niewłaściwe stosowanie (np. zbyt długie pozostawienie na skórze) może spowodować podrażnienia skóry.

- Działa szkodliwie po połknięciu. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. Uważać na okolice oczu i błon śluzowych. 

- W przypadku cer trądzikowych kilka dni po zabiegu może nastąpić wzmożona nadczynność gruczołów łojowych (tzw. wysypanie). Jest to typowy objaw rozpoczynającego się procesu leczenia.

- W zależności od stanu i wyglądu skóry zalecanych jest od 6 do 10 zabiegów, przeprowadzanych raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.

- Po zabiegu należy unikać słońca i solarium lub zabezpieczyć skórę kremem o wysokim filtrze (10 -15 lub wyższym).

- Preparat można też stosować na inne partie ciała (grubszą warstwę). Nie stosować w okolicach tarczycy i piersi.

- W przypadku wrażliwej skóry należy koniecznie przeprowadzić test alergiczny.

- Od 1 do 2 godzin po zabiegu może się utrzymywać zaczerwienienie twarzy.

- Po zabiegu wskazana jest dalsza pielęgnacja kremem odżywczym.

- Preparat AHA może być stosowany również na ciało np. uda, plecy, brzuch, dłonie, a także na zrogowaciałe i przesuszone partie ciała (łokcie, kolana, stopy). Po pierwszym zabiegu widać znakomite efekty w postaci poprawy struktury skóry, która staje się gładka i delikatna, a partie ciała ze zrogowaciałym naskórkiem ulegają wyraźnemu wygładzeniu;

- Kwasy AHA działają również bakteriobójczo, ponieważ dotleniają, poprawiają ukrwienie, odtruwają skórę ze szkodliwych toksyn, a także regulują wilgotność i regenerują skórę. Zawarte w preparacie witaminy i ekstrakty roślinne zostają wprowadzone w głąb skóry, dodatkowo ją odżywiając.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kwasów owocowych AHA? 

- Uczulenie na preparaty zawierające AHA

- Couperose ( rozszerzone i popękane naczynka)

- Bardzo cienka skóra

- Neurodermitis (stany zapalne skóry)

- Łuszczyca

- Alergie

 

 

Zastosowanie

Peelingi polegają na usunięciu defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej; naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej; stosując peelingi można usuwać poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania

Zastosowanie kwasów owocowych w peelingu: 

- usuwanie przebarwień (piegi, melasma, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne)

- przyspieszenie odnowy komórkowej

- redukcja drobnych i głębszych zmarszczek (efekt odmładzania)

- spłycenie blizn

- zapobieganie starzeniu się skóry

- zmiękczenie i wygładzenie skóry

- nawilżenie skóry

- poprawa barwy i faktury skóry

- trądzik grudkowo-krostkowy, zaskórniki

- suchość skóry w przebiegu zmian chorobowych

Działanie

- Zmniejszenie grubości warstwy rogowej i normalizacja keratynizacji  (skóra nabiera gładkość i ładny koloryt);

- Wzrost spoistości i zwartości głębszych warstw naskórka;

- Zwiększenie grubości warstwy twórczej naskórka i wzmocnienie skóry;

- Wzmocnienie struktury kolagenowej skóry właściwej;

- Podniesienie poziomu glikozoaminoglikanów;

- Wzrost nawilżenia naskórka, a w efekcie uelastycznienie go i ujędrnienie;

- Wzmocnienie przenikania innych składników preparatu kosmetycznego;

- Regeneracja skóry z fotouszkodzeniami i przebarwieniami posłonecznymi;

- Pielęgnacja i aktywizacja cebulek włosowych;

- Oczyszczanie zapychanych mieszków włosowych;

- Likwidacja bakterii typu propionum odpowiedzialnych za tworzenie się pryszczy i krostek.

Kwasy owocowe są najbezpieczniejszym, nowoczesnym specyfikiem służącym w terapii regeneracji skóry i leczeniu melasmy, jeżeli przestrzega się procedury ich aplikacji.

Sposób użycia

1. Umyć dokładnie twarz i szyję, a okolice oczu i ust zabezpieczyć tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka miejsca te należy pokryć również warstwą tłustego kremu.

2. Można przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi nasączonymi tonikiem lub spirytusem dla mocniejszego działania kwasu. Kwas nanieść opuszkami palców na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest grubsza, tłusta należy położyć grubszą warstwę, jeśli cienka, sucha – cieńszą. U każdego jest to sprawa indywidualna. Czym grubsza warstwa kwasu, tym intensywniejsze działanie.

3. Pozostawić preparat na skórze przez ok. 2-6 minut, można delikatnie masować. Następnie dokładnie zmyć (używając gąbek lub płatków kosmetycznych) dużą ilością zimnej wody. Bardzo ważne jest dokładne zmycie kwasu. Na skórze nie mogą pozostać resztki kwasu. Uważać na oczy.

4. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów perłę lub zwykły krem natłuszczający. Po 10-15 min. nadmiar zetrzeć chusteczką.

5. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu.

KWASY STOSUJEMY CAŁOŚCIOWO LUB TYLKO MIEJSCOWO NA MIEJSCA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCE, NP. BRODA, NOS, CZOŁO (TZW. STREFA T, SZCZEGÓLNIE WYMAGAJĄCA OCZYSZCZENIA U OSÓB Z TŁUSTĄ LUB MIESZANĄ SKÓRĄ), STOPY, DŁONIE, CAŁE CIAŁO LUB INNE MIEJSCA WYMAGAJĄCE OCZYSZCZENIA, USUNIĘCIA GRUBSZEJ SKÓRY, PRZEBARWIEŃ, USUNIĘCIA CELLULITU CZY ROZSTĘPÓW.

Kwas jest w formie płynnej. Samodzielnie reguluje się jego stężenie. Na początek stosować go w rozcieńczeniu 1:2 (jedna łyżeczka kwasu i dwie łyżeczki wody). Jeśli kwas będzie za mocny trzeba rozcieńczyć go bardziej, jeśli za słaby - dodać mniej wody.

Kwas można stosować to mleczek, toników, a także dodając do kremów czy maseczek. Starczy go na wiele zastosowań.

Oceń i skomentuj produkt. Pomóż w ten sposób innym w wyborze właściwego kosmetyku.

Inne produkty marki Biocosmetics:
Kwas salicylowy
Pojemność: 30 g
Producent: Biocosmetics
17,99 zł
Korund - Mikrodermabrazja
Pojemność: 125 g
Producent: Biocosmetics
6,99 zł
Kwas kojowy
Pojemność: 5 g
Producent: Biocosmetics
16,99 zł