Naturalna henna Złoty blond

Kolor od złotego blondu do czerwono - złotego blondu

Producent: Khadi

42,99 zł
Chwilowy brak towaru na magazynie
100 g
Ocena ogólna:
Działanie:
Wydajność:

Bądź pierwszy i oceń produkt

Udostępnij:
Znajdź nas:

100% naturalna Henna Złoty Blond przeznaczona jest przede wszystkim do farbowania włosów siwych i bardzo jasnych. Nadaje im odcień od złotego blondu do czerwono - złotego blondu

Może być również stosowana przez właścicielki ciemniejszych włosów - wówczas henna działa pielęgnacyjnie i odżywczo, ewentualnie może spowodować delikatną zmianę odcienia włosów na cieplejszy.

Naturalna henna Złoty Blond ulega stopniowemu zmyciu, dlatego poleca się ją osobom,  które chcą na zmienić swój kolor włosów na krótszy czas.

Nie zawiera chemicznych rozjaśniaczy i substancji koloryzujących, w związku z czym nie rozjaśnia włosów. Naturalny kolor włosów w znaczącym stopniu determinuje ostateczny wygląd włosów po zastosowaniu farby.

Henna nie tylko farbuje włosy na pożądany kolor, ale również odżywia i wzmacnia włosy, nadając im intensywny blask. Poprawia wygląd włosów przywracając im zdrowy wygląd oraz zwiększają ich objętość. 

 

Czym się wyróżniają farby ziołowe do włosów Khadi? 

Ziołowe farby Khadi zapewniają skuteczną koloryzuję. W związku ze specjalistycznym procesem produkcji farby Khadi działają bardziej intensywnie niż inne farby do włosów. Dodatkowo zawierają również zioła ajurwedyjskie, które wzmacniają włosy oraz nadają im intensywny blask.

Nie zawierają amoniaku, utleniaczy, konserwantów, wspomagaczy koloru, sztucznych aromatów. Posiadają certyfikat BDIH, co oznacza, że są produktami najwyższej jakości spełniającymi surowe wymogi stawiane kosmetyką naturalnym.

Szczególnie polecane dla osób uczulone na składniki chemicznych farb do włosów, kobiet w ciąży i karmiących. 

Działanie

- Nadaje włosom siwym i jasnym naturalny i złoty odcień blondu

- Poprawia objętość i blask włosów

- Wzmacnia i pogrubia włosy

- Zmniejsza wypadanie włosów

- Odżywia i regeneruje włosy 

Sposób użycia

Wskazówki przed farbowaniem:

1. Dłuższa obecność farby na włosach daje końcowy efekt z mocniejszymi odcieniami koloru czerwonego.

2. Farbowanie będzie tym trwalsze, im dłużej farba będzie znajdować się na włosach. Dzięki temu można uzyskać też bardziej efektywną pielęgnację i wzmocnienie.

3. Podczas przygotowania mieszanki do farbowania nie należy przekraczać temperatury 50°C. Przekroczenie zalecanej temperatury może spowodować wystąpienie widocznych żółtych tonów.

4. Częste używanie Henny Złoty Blond sprawia, że włosy będą stawały się coraz ciemniejsze. Aby do tego nie dopuścić, należy podczas następnych koloryzacji farbę nakładać tylko na odrosty. Pełny cykl farbowania zalecany jest co czwarty raz. Podczas kolejnych koloryzacji na wcześniej farbowane partie włosów można nakładać Cassię Khadi, która odżywia włosy i przywraca im intensywny blask.

5. Aby uniknąć czerwonych tonów i jednocześnie uzyskać intensywny kolor na włosach zaleca się powtórzenie farbowania bezpośrednio po pierwszej koloryzacji.

6. Uwaga! Bezwzględnie odradza się dodawanie do farby innych składników niż wskazane w instrukcji. Zastosowanie nieodpowiednich substancji może wywołać między innymi niepożądane efekty farbowania lub sprawić, że farba w ogóle nie zadziała. Przestrzega się także przed dodawaniem kwaśnych składników, mogących zaburzać pH (tj. ocet lub sok z cytryny). Dodanie takich substancji może spowodować wystąpienie czerwonych tonów. Nie stosować też składników zawierających substancje olejowe, ponieważ zaburzają proces farbowania.

7. Po zakończeniu koloryzacji ziołowej nie rozjaśniać ani nie farbować włosów na blond farbą chemiczną (składniki ziołowe mogą wejść w reakcję ze składnikami chemicznymi i wywołać niepożądane efekty).

8. Po farbowaniu na naturalnie siwych włosach mogą pojawić się zielone barwy, które znikną po około dwóch dniach, tj. ukończonym procesie utleniania. Aby natychmiast pozbyć się niepożądanych odcieni, można powtórzyć farbowanie używając mieszanki: 70% cassii Khadi + 30% czystej henny Khadi w czerwonym odcieniu.

9. W przypadku, gdy ostateczny kolor farbowania nie do końca spełnia oczekiwania, można powtórzyć koloryzację ze zwróceniem uwagi na czas trzymania farby (w zależności od pożądanej mocy koloru – krócej lub dłużej). 

10. Henna Złoty Blond to jedyna farba w rodzinie farb Khadi, która nie farbuje trwale włosów. Mimo to zaleca się przed rozpoczęciem farbowania wykonać test na niewielkim paśmie włosów, aby upewnić się co do oczekiwanego efektu koloryzacji.

11. Najważniejsze czynniki podczas farbowania to czas trzymania farby na włosach, temperatura farby oraz wody. Należy także pamiętać, że wpływ na ostateczny efekt ma pierwotny kolor włosów, ich struktura i kondycja.

Sposób użycia: 

1. Przed przystąpieniem do farbowania umyć głowę delikatnym szamponem pozbawionym składników powlekających włosy tj. silikonów, polyquaternium i olejów. Obecność takich składników może spowodować zakłócenia koloryzacji. W skrajnych przypadkach może dojść do braku reakcji włosów z farbą  i nie wystąpienia efektu koloryzacji.

2. Farbę należy nakładać na umyte włosy, lekko osuszone ręcznikiem. Włosy nie mogą być suche ani bardzo mokre.

3. Przygotowanie farby: proszek wymieszać z ciepłą wodą o temperaturze 50°C w proporcji 1:4, (50g proszku na 200 ml płynu). By stwierdzić dokładnie temperaturę zaleca się użyć termometru. W zależności od rodzaju farbowanych włosów można użyć więcej wody. Aby uniknąć przesuszenia włosów, można zwiększyć efekt nawilżający poprzez zamianę 20% wody na sok aloesowy, nie zawierający konserwantów i innych dodatków.

4. Dodana do mieszanki łyżeczka soli (jedna na 50 gram) lub użyta do rozmieszania proszku zamiast wody czarna herbata poprawi stabilizację i trwałość koloru.

5. Po wymieszaniu farba powinna mieć gładką i gęstą konsystencję.

6. Nakładana na włosy farba nie może być zimna ani wyschnięta, dlatego jeżeli nie ma się wprawy w szybkim nakładaniu farby, to podczas farbowania miseczkę z farbą warto trzymać w ciepłej wodzie. Utrzymanie odpowiedniej temperatury farby jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanego efektu kolorystycznego.

7. Do nakładania farby używać małego pędzla, który dokładnie pokryje włosy również przy skórze.

8. Farbowanie włosów zaleca się rozpocząć od odrostów. W następnej kolejności nakładać farbę na całą długość włosów. Farbę, która pozostanie w miseczce, rozprowadzić na całej powierzchni włosów.

9. Po farbowaniu włosy muszą zostać przykryte folią spożywczą lub czepkiem oraz ręcznikiem. Dzięki temu zostanie utrzymane ciepło, a farba nie wyschnie.

10. Standardowy czas trzymania farby na włosach wynosi od 15 do 30 minut. Aby uzyskać czerwone odcienie, farbę można zmyć po godzinie - dopiero po upływie 30 minut zaczynają działać barwniki henny odpowiedzialne za czerwone odcienie.

11. Koloryzację zakończyć spłukując farbę letnią (nie gorącą) wodą tak długo, aż będzie całkiem czysta. Na świeżo farbowane włosy nie używać gorącego powietrza, np. z suszarki.

12. Włosy umyć nie szybciej niż 24 godziny po farbowaniu. W tym czasie nie używać odżywek ani żadnych produktów stylizujących (żelu, pianki, lakieru itd.). Żywotność nowo uzyskanego koloru można przedłużyć, jeśli przed pierwszym myciem głowy szamponem włosy zostaną naolejowane, np. olejkiem Khadi.

13. Kolor, w wyniku procesu utleniania, uzyska intensywniejszy odcień po upływie około 48 godzin.

Skład

Cassia Auriculata Leaf Powder*, Indigofera Tinctoria Leaf Powder*, Lawsonia Inermis Leaf Powder*, Jugglans Nigra Husk Powder, Punica Granatum Rind Powder, Uncaria Gambir Extract, Terminalia Chebula Fruit Powder*, Jatropha Curca Leaf Powder, Quercus Infectoria Gall Extract, Aegle Marmelos Rind Powder, Rheum Emodi Root Powder, Adhatoda Vasica Leaf Powder, Aloe Barbadensis Leaf Powder*, Cesalpinia Sappan Wood Powder, Cordia Dichotomas Leaf Powder*.

* certyfikowany składnik organiczny

Oceń i skomentuj produkt. Pomóż w ten sposób innym w wyborze właściwego kosmetyku.

Inne produkty marki Khadi:
Olejek Centella do ciała na rozstępy
Pojemność: 100 ml
Producent: Khadi
56,99 zł
Naturalna henna Czarna
Pojemność: 100 g
Producent: Khadi
38,99 zł
Olejek do włosów Amla z brahmi, neem, henną
Pojemność: 100 ml
Producent: Khadi
42,99 zł