Orzechy piorące z krystalicznie czystych terenów doliny Indusu

Uniwersalny i wydajny środek roślinny, używany jako zamiennik proszku do prania

Producent: Indus Valley

29,99 zł
Chwilowy brak towaru na magazynie
1 kg
Ocena ogólna:
Działanie:
Wydajność:

Bądź pierwszy i oceń produkt

Udostępnij:
Znajdź nas:

Orzechy piorące są uniwersalnym i wydajnym produktem roślinnym, który używany jest głównie jako zamiennik proszku do prania. Choć nazywa się je orzechami lub kasztanami, to tak naprawdę są jagodami spokrewnionymi z owocami liczi. Swoją nazwę otrzymały nie z powodu pochodzenia, ale sposobu, w jaki wysychają tworząc twarde skorupki. Orzechy rosną na drzewie potocznie nazywanym drzewem mydlanym, a swoje właściwości zawdzięczają saponinie znajdującej się w ich skorupkach. 

Orzechy piorące Indus Valley są uprawiane w nieskażonym ekosystemie Doliny Indusu, jednym z najczystszych miejsc na Ziemi.

Mają świetną jakość. Zbiory przeprowadzane są w momencie, kiedy zawartość saponin w orzechach piorących jest najwyższa. Przy ich uprawie nie używano sztucznych nawozów, pestycydów, herbicydów i innych środków ochrony roślin, przez co są całkowicie ekologiczne i bezpieczne. Są wolne od zanieczyszczeń i metali ciężkich

Dzięki odpowiedniemu procesowi suszenia, są bardzo dobrze wysuszone - w jednym kilogramie orzechów piorących znajduje się więcej produktu niż u innych producentów.

Orzechy piorące Indus Valley działają piorąco i zmiękczająco na tkaniny, więc nie trzeba używać żadnych dodatkowych środków piorących. Są bardzo wydajne: używane w niskich temperaturach mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Są całkowicie biodegradowalne; ich zapach jest neutralny i szybko ulatnia się z wypranych tkanin. Nie szkodzą przydomowym oczyszczalniom ścieków.

Co nieco więcej o produkcie

Zawarta w orzechach piorących saponina jest substancją powodującą zmianę napięcia powierzchniowego wody. Dzięki tej zmianie woda jest w stanie lepiej przenikać między włókna tkanin i usuwać zabrudzenia. Działanie saponiny jest delikatne, a ponieważ jest ona naturalnym związkiem - nie alergizuje i nie podrażnia delikatnej, wrażliwej skóry, w tym atopowej.

Zastosowanie

- Pranie w pralce oraz ręczne - np. ubrań czy pieluszek wielorazowych

- Czyszczenie i sprzątanie - np. podłóg, blatów, naczyń w zmywarce

- Jako składnik szamponu przeciwłupieżowego

- Do relaksującej kąpieli

- Do insektobójczej, łagodzącej kąpieli dla zwierząt

- Naturalny pestycyd

- Środek do czyszczenia złotej i srebrnej biżuterii

Sposób użycia

Wyciąg z orzechów piorących: przez 5 minut w 3 szklankach wody gotuj 8 - 10 skorupek orzechów piorących. Przelej otrzymany wywar przez chustkę bawełnianą, pozwól mu ostygnąć i wlej np. do spryskiwacza. Wyciągu można używać do czyszczenia, kąpieli lub mycia włosów.

Ekologiczny i pachnący środek czyszczący: do wyciągu z orzechów piorących dodaj odrobinę ulubionego olejku eterycznego (np. herbacianego), spryskaj czyszczoną powierzchnię i przetrzyj.

Aromatyczna, relaksująca kąpiel: do kąpieli należy dodać od 25 do 50 ml wyciągu oraz kilka kropel relaksującego olejku eterycznego, np. lawendowego czy pomarańczowego.

Oceń i skomentuj produkt. Pomóż w ten sposób innym w wyborze właściwego kosmetyku.

Inne produkty marki Indus Valley:
Karta podarunkowa - 50 zł
Pojemność: 1 szt.
Producent: Kopalnia Zdrowia
50,00 zł
Karta podarunkowa - 300 zł
Pojemność: 1 szt.
Producent: Kopalnia Zdrowia
300,00 zł
Karta podarunkowa - 200 zł
Pojemność: 1 szt.
Producent: Kopalnia Zdrowia
200,00 zł
Karta podarunkowa - 150 zł
Pojemność: 1 szt.
Producent: Kopalnia Zdrowia
150,00 zł
Karta podarunkowa - 100 zł
Pojemność: 1 szt.
Producent: Kopalnia Zdrowia
100,00 zł